Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pozvánka na Mezinárodní onkologický kongres Znojmo,

který se koná 5.10.2018 - 6.10.2018 v prostorách Louckého kláštera Znojmo.

Detail akce na stránkách IPVZ zde, podrobný program zde

Dokument k připomínkování: EANM/SNMMI guidelines for radionuclide imaging of pheochromocytoma and paraganglioma

Milé kolegyně a vážení kolegové, pokud máte zájem, můžete připomínkovat uvedená guideline do 14.9. Připomínky posílejte na adresu otto.lang@fnkv.cz.

Text k připomínkování ke stažení zde

E-learningový kurz "Dopamine Transporter Imaging in Parkinson ́s Disease"

E-learningový kurz zaměřený na problematiku diagnostiky Parkinsonovy nemoci - informace, odkaz

Ve dne 21. září 2018 je v Londýně pořádán workshop s názvem "Ga-68 pro začátečníky". Akce je otevřena pro farmaceuty, chemiky, techniky, lékaře, výrobce přístrojů a vědce se zájmem o praktické aspekty práce s Ge-68/Ga-68 generátorem.

Bližší informace a registrace: https://ukrg.meeting.org.uk

Nabídka odborných stáží Subkatedry nukleární medicíny IPVZ Praha pro 2. pololetí roku 2018 je ke stažení zde.

Informace o specializačním kurzu IPVZ - Zabezpečování jakosti v přípravě a výrobě léčiv

Jedná se o kurz podporovaný Evropskou unií - Evropský sociální fond: Operační program zaměstnanost.
Projekt je určen pro farmaceuty a další pracovníky v přípravě k atestaci z nemocničního a veřejného lékárenství a dalších farmaceutických oborů (radiofarmaka, farmaceutická technologie, laboratorní a vyšetřovací metody ve zdravotnictví.) zařazených do oboru nejpozději do 30. 6. 2017. V rámci projektu budou účastníci podpoření ve smyslu úhrady kurzovného, stravného a ubytování (při vícedenních kurzech). V kurzu bude debatována velmi aktuální problematika mikrobiologického monitoringu, LEK-17, čistých prosot aj.

Odkaz na stránky IPVZ s přihláškou zde (projekt EU, s výše uvedenou podporou) a ev. zde (kurz bez finanční podpory z fondu EU)

Pozvánka na společný meeting Britské společnosti nuleární medicíny a Irské asociace nukleární medicíny v Dublinu - 19. listopad 2018. Pozvánka a přihláška aktivní účasti, registrace bude otevřena v průběhu srpna.

Doc. MUDr. Martin Wald, PhD., předseda České lymfologické společnosti ČLS JEP, informuje o konání Evropského lymfologického kongresu (http://www.esl2018.com) ve dnech 21.-22. září 2018 v Praze. V rámci kongresu proběhne workshop vedený prof. Bourgeois (prezident Belgické lymfologické společnosti) na téma "A new TNM like classification of the lymphedema". Termín workshopu je sobota dopoledne 22.9.2018.

Aktualizace: Jednodenní účast na kongresu, kdy proběhne také výše uvedený workshop, bude pro členy ČSNM ČLS JEP za poplatek 500 Kč (jednodenní vstup na sobotu, občerstvení, program s abstrakty a certifikát s kreditním ohodnocením UEMS). Registraci účasti je třeba provést předem na adrese: http://system.amca.cz/index.php/registration/esl_2018-cz

Přednášky z proběhlých XL. Pracovních dnů radiofarmaceutické sekce, Máchovo jezero 2018 - po přihlášení dostupné členům zde
55. DNM, Mikulov, 19.-21. 9. 2018: pozvánka, I. informace, II. informace a web akce s možností registrace.
XIX. Nitrianske Dni nukleárnej medicíny, Nitra, 28. - 30. 11. 2018
The European School of Multimodality Imaging & Therapy (ESMIT): akce 2018.

Podpora vzdělávání mladých členů ČSNM

Vybrané publikace IAEA:

XXI. pracovní den Technologicko-ošetřovatelské sekce - Celostátní konferenci ČSNM a ČAS, 10.04.2015, Praha, Lékařský dům, pozvánka, přihláška, program